یک هواپیمای مسافربری حامل بیش از یکصد نفر از مقامات نظامی افغانستان عصر امروز با ارسال درخواست اضطراری برای فرود، در فرودگاه «ختلان» تاجیکستان فرود آمد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک هواپیمای مسافربری حامل بیش از یکصد نفر از مقامات نظامی افغانستان عصر امروز در فرودگاه «ختلان» تاجیکستان فرود آمد.
بر اساس این گزارش، وزارت خارجه تاجیکستان با تأیید این خبر اعلام کرد که پس از دریافت پیام درخواست فرود اضطراری هواپیمای مذکور برای فرود در فرودگاه استان ختلان واقع در نزدیکی مرز افغانستان و ازبکستان، اجازه فرود به این هواپیما داده شد.
وزارت خارجه تاجیکستان وضعیت سلامت مسافرین هواپیمای مذکور را مناسب توصیف کرده است.
با اینحال هنوز مشخص نیست که دلیل درخواست فرود اضطراری از سوی خلبان پرواز مذکور چه بوده است. وزارت خارجه تاجیکستان نیز جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است.
لازم به ذکر است، وزارت دفاع ازبکستان امروز اعلام کرد که یک فروند هواپیمای نظامی افغانستان بدون توجه به هشدارها و پس از آنکه در تلاش برای نقض حریم هوایی ازبکستان بود، مورد اصابت یگان پدافندی قرار گرفت.
وزارت دفاع ازبکستان تأیید کرده که سقوط هواپیمای نظامی افغانستان بر اثر شلیک پدافند هوایی صورت گرفته است.
در این ارتباط وزارت دفاع ازبکستان افزود که هواپیمای نظامی افغانستان بدون توجه به هشدارها و پس از آنکه در تلاش برای نقض حریم هوایی ازبکستان بود، مورد اصابت یگان پدافندی قرار گرفت.
پیشتر رسانه‌ها از سقوط یک فروند هواپیمای نظامی افغانستان در خاک ازبکستان خبر داده بودند.
این حادثه در منطقه «سورکسونداریو» واقع در جنوب ازبکستان رخ داده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari