صدها نفر از معترضین به سیاست های دولت تایلند، در اعتراض به نخست وزیر این کشور به خیابان های بانکوک آمده و خواستار استعفای وی شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در پی ادامه اعتراضات مردمی تایلند علیه سیاست‌های دولت این کشور به ویژه در خصوص واکسیناسیون کرونا، نیروهای امنیتی بانکوک برای متفرق کردن معترضین از آب فشار قوی استفاده کردند.
بر اساس این گزارش، صدها نفر از معترضین تایلندی امروز در برابر ساختمان دولت، محل کار «پرایوت چان اوچا» نخست وزیر این کشور تجمع کرده و خواستار استعفای وی شدند.
گفته می‌شود رهبری این اعتراضات را فرمانده کل پیشین ارتش تایلند بر عهده دارد که سال گذشته، در اعتراض به سیاست‌های چان اوچا از سمت خود استعفا کرد.
در همین حال، احزاب عضو اپوزیسیون دولت تایلند نیز امروز خواستار رأی عدم اعتماد به نخست وزیر و پنج نفر از وزرای کابینه وی شدند.
لازم به ذکر است اعتراضات ضد دولتی در تایلند از سپتامبر سال گذشته در اعتراض به سیاست‌های دولت در تهیه واکسن و همچنین مواردی چون بودجه و اختیارات تصویب شده توسط شخص نخست وزیر برای پادشاه تایلند آغاز شده است؛ اعتراضاتی که هر روز بر حجم و شدت آن افزوده شده و دولت این کشور را تحت فشار بی سابقه‌ای قرار داده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari