رئیس‌جمهوری لبنان اظهار امیدواری کرد: از طریق تشکیل دولت جدید ظرف روزهای آینده به بحران‌های کشور پایان دهیم.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان تاکید کرد: به رغم تلاش برخی برای مانع‌تراشی در مسیر تشکیل دولت رئیس‌جمهوری به رغم از دست دادن اختیارات اما با نخست‌وزیر مکلف شریک در تشکیل دولت است و در سایه اختیارات و قدرت معنوی حق انتخاب اسامی مطرح شده را دارد.
رئیس‌جمهوری لبنان تصریح کرد: مبارزه ما برای ساخت این کشور به رغم تمام مشکلات و تقابلات و موانع و کمپین‌های گمراه‌کننده و شایعات ادامه دارد.
او تاکید کرد، هرگز استعفا نمی‌کند و تا پایان به وظایفش عمل می‌کند و هیچ‌کس نمی‌تواند او را از جایگاهش تکان دهد یا اصرار او برای مقابله با فساد را از بین ببرد.
این اظهارات میشل عون در دیدار با هیئت “شورای ملی تجمع به خاطر لبنان در فرانسه” در کاخ بعبدا مطرح شد.
اخیرا سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان در واکنش به انفجار کانتینر سوخت در عکار که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت در توییتی نوشت: “در راستای احترام به خون شهدا و زخمی شدگان و ساکنان عکار که میشل عون آن‌ها را وسیله‌ای برای آشوب و ناامنی می‌بیند و ما آن‌ها را عنوانی برای کرامت و ملی گرایی می‌دانیم دو کلمه به میشل عون و دامادش می‌گویم: الان برو و کمی آبرو برای آخرتت حفظ کن! زیرا به زودی سفارتی نخواهی یافت که به آن پناه ببری یا هواپیمایی که تو را بر فراز بال‌های فرار از نفرین تاریخ منتقل کند.”
حریری یکشنبه نیز به شدت از اظهارات میشل عون درباره انفجار کانتینر سوخت در عکار انتقاد کرد و از وی خواست استعفا کند.
رئیس‌جمهوری لبنان اضافه کرد: از ابتدای عهد و پیمان به تلاش و اقدام برای تحقق دستاوردها از طریق قوانین پرداختیم و از قوانین استخراج نفت تا پاکسازی کشور از وجود گروه‌های تروریستی تا تقویت گردشگری و برگزاری انتخابات پارلمانی براساس قانون انتخابات جدید شروع کردیم و امروز امیدوارم با تشکیل دولت ظرف روزهای آینده به بحران کشور پایان دهیم.
او افزود: امیدوار است کسانی که در گذشته لبنان را با شدت گرفتن بحران ترک کردند به محض بهبودی اوضاع به کشور بازگردند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari