نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان تاکید کرد، رئیس جمهور افغانستان به خاطر فرار از کشور آن هم به شرم‌آورترین شکل، باید در مقابل مردم افغانستان محاکمه شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی “Zvezda” یا (استار) گفت: اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان نه تنها افغانستان را ترک کرد بلکه به شرم‌آورترین شکل نیز فرار کرد. او مردی بود که روز قبلش برای مردم افغانستان سخنرانی کرد و مدعی شد که آماده بود آخرین موضع را اتخاذ کند و جانش را فدا کند. و این چیزی است که واقعا رخ داد. انتخاب او سوالاتی به وجود آورد، او کشور را به اشتباه اداره کرد و نهایتا فرار کرد. این همه چیزی است که می‌توانم درباره این مرد بگویم. او مستحق محاکمه شدن در مقابل مردم افغانستان است.
روز یکشنبه طالبان با ورود به کابل سلطه خود بر افغانستان را کامل کرد. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان کشورش را ترک کرد تا از درگیری‌ها و خونریزی‌ها در صورت حمله شبه‌نظامیان طالبان برای تصرف کابل جلوگیری کند. طالبان در جریان ورود به کابل با هیچ مقاومتی مواجه نشد و کنترل ساختمان‌های دولتی و پاسگاه‌های پلیس را که توسط نیروهای دولتی رها شده بودند، برعهده گرفتند. طالبان کمی بعد اعلام کرد که کنترل تمامی مناطق کابل را برعهده گرفته است.
انتهای پیام
غنی برای این روز اجیر شده بود

source

توسط jahankhabari