یک مقام وزارت دفاع آمریکا در توجیه جنایت امروز اشغالگران این کشور در افغانستان ادعا کرد که نیروهای آمریکایی دو فرد مسلح را در فرودگاه کابل کشتند!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، یک مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز دوشنبه پیرامون اخبار منتشره درباره کشته شدن تعدادی از اتباع افغانستان در فرودگاه کابل ادعا کرد که نیروهای اشغالگر این کشور دو فرد مسلح را کشته‌اند!
این مقام آمریکایی ادامه داد که این دو نفر که در میان هزار افغانی که در آرامش ایستاده بودند، سلاح‌های خود را به طور تهدیدآمیزی در هوا تکان دادند که به همین دلیل فوراً مورد هدف قرار گرفتند!
این در حالیست که ساعاتی پیش مقامات ارشد نظامی آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بودند که جریان هرج و مرج امروز در باند فرودگاه کابل ۷ نفر کشته شده‌اند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که دیروز یکشنبه فرودگاه کابل در پی سقوط این شهر به دست نیروهای طالبان و تلاش شمار قابل توجهی از غیرنظامیان برای خروج از خاک افغانستان، شاهد وضعیت ناآرامی بوده است.
کشورهای ایالات متحده و فرانسه نیز دیروز سفارتخانه‌های خود را به این فرودگاه منتقل کرده و بسیاری از کشورهای خارجی دیگر کارکنان دیپلماتیک خود را از طریق این فرودگاه از کشور خارج کردند.
بنابر گزارش‌ها، پروازهای تجاری از مبدأ و به مقصد این فرودگاه لغو شده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari