نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در نشست ویژه شورای امنیت بدون اشاره به تنش‌های ایجاد شده متعاقب اشغال کابل توسط کشورش در سال ۲۰۰۱ گفت: همسایگان افغانستان پناهندگان را بپذیرند!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی سقوط کابل پایتخت افغانستان به دست طالبان و فرار اشرف غنی رییس جمهور این کشور، شورای امنیت نشست ویژه ای را پیرامون وضعیت این کشور برگزار کرد.
«لیندا توماس گرینفیلد» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد بدون اشاره به تنش آفرینی های متعاقب اشغال افغانستان توسط کشورش در سال ۲۰۰۱ در سخنانی در این باره اعلام کرد: آمریکا از جامعه بین المللی از جمله همسایگان افغانستان می خواهد که پناهندگان این کشور را بپذیرند و از طالبان هم می خواهد تا امکان خروج آنها را مهیا کنند.
وی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در این باره افزود: ما از همسایگان افغانستان و سایر کشورهای منطقه و دور از مرزهای این کشور می خواهیم که پناهندگی موقت یا دائم مردم افغانستان را بپذیرند.
نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل با اتخاذ ژستی عوام فریبانه اضافه کرد: حملات علیه غیرنظامیان در افغانستان باید متوقف شود. همه طرف ها باید از تروریسم جلوگیری کرده و تلاش کنند تا تروریست ها به افغانستان باز نگردند. همچنین، لازم است که فوراً کمک های ضروری به غیرنظامیان افغانستان از سر گرفته شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari