دبیرکل سازمان ملل در نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی اوضاع افغانستان‏ گفت: طالبان به قوانین بین المللی در افغانستان احترام بگذارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی سقوط کابل پایتخت افغانستان به دست طالبان و فرار اشرف غنی رییس جمهور این کشور، شورای امنیت هم اکنون در حال برگزاری نشستی ویژه پیرامون وضعیت افغانستان است.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی اوضاع افغانستان‏ گفت: طالبان را به خویشتنداری در افغانستان تشویق می کنم. طالبان به قوانین بین المللی در افغانستان احترام بگذارد. شورای امنیت به رعایت حقوق بشر در افغانستان کمک کند.
وی در این باره اضافه کرد: من از همه کشورها می خواهم که آماده پذیرش پناهجویان افغانستانی باشند و از هرگونه اخراج خودداری کنند. جامعه بین الملل باید متحد شود تا اطمینان حاصل شود که افغانستان دوباره به عنوان پناهگاه امن تروریست ها مورد استفاده قرار نمی گیرد.
افغانستان این روزها شاهد تحولات مهمی است که صدر اخبار رسانه‌های جهان است. همزمان با خروج اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از این کشور و تصرف ارگ ریاست جمهوری کابل به وسیله طالبان، این گروه از پایان جنگ در این کشور خبر داده است.
محمد نعیم سخنگوی طالبان در مصاحبه با شبکه الجزیره، گفت‌: الحمدلله جنگ در کشور به پایان رسیده است. امروز روز بزرگی برای مردم افغانستان و مجاهدین است. آنها شاهد به ثمر رسیدن فداکاری‌های ۲۰ سال گذشته هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari