سخنگوی پنتاگون از وجود ارتباط میان طالبان و نیروهای آمریکایی در فرودگاه کابل به صورت روزانه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون از وجود ارتباط میان طالبان و نیروهای آمریکایی در فرودگاه کابل به صورت روزانه خبر داد.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا همچنین درباره انتقال نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز گفت: حداکثر ظرفیت انتقال افراد از فرودگاه بین‌المللی کابل، ۵ تا ۹ هزار نفر در روز است که تا ۳۱ اوت (۹ شهریور) این روند انتقال به طول خواهد انجامید.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا همچنین وقتی در برابر سوالی از سوی یک خبرنگار افغانستانی درباره اوضاع این کشور قرار گرفت، فقط گفت: برای درد شما واقعاً متأسفم.
پیشتر یک مقام پنتاگون از بازگشایی فرودگاه کابل خبر داده بود.
بر اساس این گزارش، یک ژنرال ارتش آمریکا اعلام کرد فرودگاه کابل که توسط نیروهای آمریکایی بسته شده بود، مجدداً بازگشایی شده است.
وی همچنین افزود که یک هواپیمای باری سی- ۱۷ روز دوشنبه در فرودگاه کابل فرود آمده و یک فروند هواپیمای دیگر از همین نوع هم در ادامه در فرودگاه کابل به زمین خواهد نشست.
از سوی دیگر خبرگزاری رویترز افزود که نخستین هواپیمای آلمانی از سه هواپیمایی که این کشور برای خارج کردن اتباع آلمان و برخی افاغنه ارسال کرده است وارد فرودگاه کابل شده است.
این در حالی است که پیش از این یک فروند هواپیمای نظامی آلمان به دلیل عدم وجود شرایط مناسب برای فرود در فرودگاه کابل به سمت تاشکند پایتخت ازبکستان تغییر مسیر داده بود.
وزارت دفاع آمریکا در عین حال از تلاش برای تأمین امنیت فرودگاه کابل به منظور اجرای عملیات انتقال دیپلمات‌ها و اتباع خارجی خبر داد و افزود که اقدامات بستن سفارت آمریکا در کابل را انجام داده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.