منابع آگاه محلی از حمله مردان مسلح به منطقه‌ای در غرب نیجر و کشته شدن دستکم ۳۷ غیرنظامی خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عرب نیوز، یک مقام محلی نیجر اعلام کرد که عصر روز دوشنبه گروهی از مردان مسلح سوار بر موتورسیکلت وارد روستایی در منطقه «تیلابری» در غرب نیجر شدند و به روی غیرنظامیان آتش گشودند.
در پی این تیراندازی ۳۷ غیرنظامی از جمله ۴ زن و ۱۳ کودک کشته شدند.
یک روزنامه نگار محلی با تأیید تعداد کشته شدگان گفت این حمله «بسیار خونین» بوده است. به گفته این روزنامه نگار، مردان مهاجم به سمت کشاورزان در کشتزارها هجوم برده و به سمت هر چیزی که حرکت می‌کرد، شلیک کردند.
شمار قربانیان این حمله مسلحانه، آمار غیررسمی کشته شدگان در حمله‌های افراط گرایان به غرب نیجر را به بیش از ۴۵۰ نفر- از ابتدای سال ۲ ۰۲۱- رسانده است. این پنجمین حمله به این منطقه طی ماههای اخیر- با مجموع ۱۵۱ کشته- بود.
در واقع کشور آفریقایی نیجر به عنوان یکی از فقیرترین کشورهای جهان به لحاظ شاخص توسعه انسانی سازمان ملل، در قلب منطقه لم یزرع غرب آفریقا قرار دارد که ظرف نُه سال گذشته همواره در حال نبرد با شورش افراط گرایان در منطقه بوده است.
گفتنی است که این حملات مسلحانه مرگبار در سال ۲۰۱۲ از شمال کشور مالی آغاز شد و با سرایت به مرکز این کشور، به کشورهای همجوار آن یعنی نیجر و بورکینافاسو نیز گسترش یافت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari