وزارت خارجه روسیه آمریکا و اتحادیه اروپا را متهم کرد که به جای کمک به مردم افغانستان صرفا از کشورهای همسایه میخواهند که گذرگاه های مرزی را نبندند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در برنامه تلویزیونی Soloviev Live YouTube اظهار کرد، آمریکا و اتحادیه اروپا به جای ایجاد کمپهای مخصوص پناهجویان و ارائه کمک انساندوستانه به شهروندان افغان، تنها از کشورهای همسایه می خواهند گذرگاه های مرزی را نبندند.
زاخارووا گفت: جهان غرب چه کار می کند؟ کشورهای ناتو و اتحادیه اروپا که برای 20 سال در آنجا “امور را تصحیح کردند” … آیا آنها دارند هواپیما اعزام می کنند؟ آیا آنها دارند کمپهای پناهجویان تشکیل می دهند یا اعتبارات را صرف سازمان های غیردولتی که به ارائه کمک می پردازند، می کنند؟ خیر، همه چیز از این خیلی جالبتر است، آنها فقط در وبسایت وزارت خارجه بیانیه منتشر کرده و خواستار عدم بستن گذرگاه های مرزی و باز نگه داشتن جاده ها و فرودگاه ها می شوند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ما از واکنش دموکراسی‌های جهانی به بحران انسانی در حال وقوع در افغانستان شوکه شده‌ایم. من با وحشت اظهارات در این مورد را دنبال می‌کنم. به عنوان مثال ، نخست وزیر استونی گفت که بحران انسانی در افغانستان برای کل جهان دموکراتیک شوکه کننده است-با پذیرش 10 پناهنده افغان در حل این بحران کمک کند…… این شوکه کننده است. واکنش جهان دموکراتیک حتی تکان دهنده‌تر از بحران انسانی در افغانستان است.

انتهای پیام

source

توسط jahankhabari