گزارش‌های رسانه ها حاکی از آن است که دقایقی پس از برخاستن هواپیما از فرودگاه کابل دستکم سه نفر از بدنه و چرخ‌های هواپیما سقوط کردند و جان باختند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، در حالی که تصاویر روز گذشته از لحظه برخاستن هواپیمای باری آمریکا در فرودگاه کابل بازتاب بسیاری در رسانه‌ها داشت، حال بنا به گزارش‌ها دقایقی پس از برخاستن هواپیما از فرودگاه کابل دستکم سه نفر از بدنه و چرخ‌های هواپیما سقوط کردند و جان باختند.
در تصاویری که لحظاتی پس از برخاستن هواپیما به ثبت رسیده است سقوط این افراد دیده می‌شود.
خبرگزاری آسواکا در افغانستان با انتشار تصاویری از کشف اجساد قربانیان این حادثه گزارش داد: ساکنان محلی اجساد سه مردی را پیدا کردند که به چرخ‌های هواپیمایی که از فرودگاه کابل برخاست آویزان شده بودند. آنها پس از برخاستن هواپیما در نزدیکی محله خیرخانه در کابل به زمین افتادند.
از سوی دیگر روزنامه «واشنگتن پست» و پایگاه اینترنتی «پولیتیکو» به نقل از منابع خود گزارش دادند که دستکم یک نفر در یکی از چرخ‌های هواپیما گیر افتاده بود.
بنا به همین گزارش‌ها، هنگام فرود هواپیما در چرخ آن «بقایای انسانی» کشف شد. این هواپیما پس از ترک کابل به دلیل «انسداد چرخ فرود» که به طور موقت آن را غیرقابل استفاده کرده بود مجبور به فرود اضطراری در «یک کشور ثالث و نزدیک» شد.
بقایای جسد فردی که بر اثر گیر کردن در چرخ هواپیما جان خود را از دست داد پس از این فرود اضطراری کشف شد.
پنتاگون تاکنون به هرج و مرج روز دوشنبه در فرودگاه کابل واکنشی نشان نداده است.
بسیاری تصاویر لحظه برخاستن هواپیمای آمریکایی از فرودگاه کابل با حضور برخی شهروندان افغانستان را نمادی تاریخی از شکست آمریکا عنوان می‌کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari