سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در سخنانی تأکید کرد: نیروهای عراقی عملیات تروریستهای تکفیری برای انهدام تعدادی از دکل های برق در «دیالی» را ناکام گذاشتند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از ناکامی عملیات خرابکارانه جدید تروریست‌های تکفیری علیه دکل‌های برق در این کشور، خبر داد.
بر اساس این گزارش، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در این زمینه تأکید کرد: نیروهای عراقی عملیات تروریست‌های تکفیری برای انهدام تعدادی از دکل‌های برق در «دیالی» را ناکام گذاشتند.
چندی پیش، «محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «صادقون» عراق در سخنانی در همین ارتباط گفت: داعشی‌ها، بعثی‌ها و کسانی که به ایالات متحده آمریکا خدمت می‌کنند، ۷۰ دکل برق عراق را در استان‌های نینوا و صلاح‌الدین منفجر کرده‌اند.
پیشتر هم جنبش «کتائب حزب الله» عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق اطلاعاتی که ما به دست آورده‌ایم عربستان سعودی در عملیات تخریب دکل‌های برق عراق دست دارد.
حزب الله عراق در بیانیه مذکور تصریح کرده است: هدف عربستان سعودی از عملیات تخریب دکل‌های برق عراق، ایجاد هرج و مرج در این کشور است. در واقع، سعودی‌ها به دنبال احیای داعش در عراق هستند.
در بیانیه کتائب حزب الله عراق آمده است: در حال حاضر ریاض تلاش می‌کند تا خود را به عنوان ناجی در بحران کنونی عراق جلوه دهد. این در حالی است که هدف اصلی و اساسی سعودی‌ها از این اقدام، ترمیم چهره مخدوش خود نزد افکار عمومی عراق است.
گفتنی است، طی روزهای اخیر، شبکه برق عراق هدف حملات و عملیات‌های تروریستی فراوانی قرار گرفته است. این حملات تروریستی موجب شده است تا بحران برق در عراق بیش از پیش تشدید شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari