مجلس نمایندگان لیبی پیش‌نویس قانونی را مبتنی بر انتخاب مستقیم رئیس جمهوری این کشور از سوی مردم در انتخابات ماه دسامبر، در میان اختلاف شدید نمایندگان بر سر سایر مفاد قانون که منجر به تعویق جلسه شد، تصویب کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه النشره، عبدالله بلیحق، سخنگوی مجلس نمایندگان لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، مجلس نمایندگان پیش‌نویس قانون انتخاب مستقیم رئیس جمهوری توسط مردم لیبی را تصویب کرد و مقرر شد تا قبل از ارائه آن به اعضا، جهت رأی گیری به منظور تدوین نهایی به کمیته قانونگذاری مجلس ارجاع شود.
به گفته سخنگوی رسمی مجلس نمایندگان لیبی، پیش‌نویس قانون پس از تکمیل بحث درباره مفاد آن، با اکثریت آرا به تصویب رسید.
پیش از آنکه عقیله صالح، رئیس مجلس نمایندگان شروع رای گیری را درباره مفاد پیش‌نویس با استناد به نظر کمیته قانونگذاری اعلام کند، مجلس جلسه خود را برای بحث در مورد پیش‌نویس قانون انتخابات از سر گرفت.
طبق این گزارش، بعد از رای گیری درباره مفاد اولیه پیش‌نویس قانون که مربوط به شرایط نامزدی برای تصدی پست ریاست دولت است، عقیله صالح موافقت خود را اعلام کرد. اما پس از آن اختلافاتی میان نمایندگان در میان مشاجره‌های لفظی و درگیری فیزیکی ایجاد شد که در نهایت باعث شد ریاست شورا جلسه را به تعویق بیندازد و از گارد امنیتی درخواست مداخله کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari