ترودو گفت، کانادا از به رسمیت شناختن طالبان به عنوان دولت مشروع در افغانستان امتناع می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ینی شفق، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفته که دولتش به تعهداتش در آوردن هزاران افغان به کانادا در هفته‌های آتی متهعد و پای‌بند است.
وی ادامه داد: طالبان با زور دولت منتخب افغانستان را از کشور بیرون کرد و کابل را به تصرف خود درآورد. آنها بر اساس قوانین کانادا سازمان تروریستی هستند. تمرکز ما اکنون بر روی خارج کردن افغان‌ها از افغانستان است و طالبان باید دسترسی آزاد مردم به فرودگاه‌ها را فراهم کند.
در همین حال، “ارین اوتول”، رهبر حزب محافظه‌کار کانادا روز دوشنبه گفته بود که اگر حزبش در انتخابات ۲۰ سپتامبر پیروز شود، دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد.
وی گفت: استفاده از زور توسط طالبان کاملا غیر قابل قبول است و به همین دلیل است که من امروز اعلام می‌کنم یک دولت محافظه‌کار در کانادا هرگز طالبان را به عنوان دولت مشروع افغانستان به رسمیت نمی‌شناسد. من همچنین این اطمینان را می‌دهم که یک دولت محافظه‌کار در کانادا به مردم افغانستان همچنان کمک ارسال می‌کند و اجازه نمی‌دهد این کشور به دست طالبان بیفتد.
کانادایی‌ها و افغان‌های کمک‌رسان به نیروهای کانادایی در افغاستان روز دوشنبه در هواپیماهایی جداگانه وارد کانادا شدند. این ششمین ورود کانادایی‌ها و اتباع افغان به این کشور آمریکای شمالی است.
انتهای پیام
کانادا قبل از يه رسمیت شناختن طالبان فکری به حال گورهای دسته جمعی در خود بکند. غرب وحشی

source

توسط jahankhabari