رئیس جمهور پاکستان امروز در مصاحبه ای گفت: به طالبان توصیه کردم که در صورت تسلط بر افغانستان باید با گذشت باشید و مانند نلسون ماندلا عفو عمومی صادر کنید.
به گزارش خبرگزاری مهر، عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد: ترکیه و پاکستان باید در روابط خود قواعد مخالف با نظام حاکم بر جهان را برجسته سازند.
وی که به منظور شرکت در مراسم به آب انداختن نخستین ناوچه ساخته شده در ترکیه در چارچوب پروژه «MİLGEM» به استانبول سفر کرده است، تاکید کرد که پاکستان و ترکیه برای همکاری های فیمابین دارای پتانسیل و قابلیت های زیادی هستند.
رئیس جمهور پاکستان در ادامه سخنانش گفت: پاکستان همواره خواستار صلح در افغانستان بوده و طی ۴۰ سال گذشته رویکرد مثبتی را نیز در این باره اتخاذ کرده است. پس از پایان اشغالگری شوروی همواره متذکر شدیم که جنگ راه حل مشکلات در افغانستان نیست. اما کشورهای دیگر تنها پس از هزینه تریلیون‌ها دلار این گفته پاکستان را باور کردند.
عارف علوی درادامه افزود: تاکنون شاهد کشتار و قتل و عام در افغانستان نبوده ایم. به طالبان توصیه کردم که در صورت تسلط بر افغانستان باید با گذشت باشید و مانند نلسون ماندلا عفو عمومی صادر کنید.
این در حالیست که ترامپ امروز در مصاحبه ای به صرف هزینه تریلیون دلاری در افغانستان و کشتار شهروندان این کشور در طول ۲ دهه اشغالگری اذعان کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari