رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که راهی برای جلوگیری از هرج و مرج و آشوب در افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی وجود نداشت.
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی مدعی شد که جلوگیری از هرج و مرج و آشوب پس از خروج آمریکا از افغانستان ممکن نبود.
جو بایدن در گفتگو با شبکه ای بی سی نیوز در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا نمی‌شد خروج از افغانستان به شکل بهتری انجام گیرد، گفت: نه نه فکر نمی‌کنم چنین کاری ممکن بود. این فکر که راهی برای خروج از آنجا بدون آشوب وجود داشت، صحیح نیست. من نمی دانم چطور می‌توانستیم این کار را انجام دهیم.
بایدن در واکنش به تصاویر پرواز هواپیماهای آمریکایی از فرودگاه کابل و تلاش افغان‌ها برای آویزان شدن از آن گفت: وقتی تصاویر افغانستان را دیدم فکر کردم باید اقدامی سریع برای کنترل اوضاع فرودگاه انجام دهیم و این همان چیزی است که ما انجام دادیم.
رئیس جمهور در عین حال افزود: طالبان با واشنگتن در خصوص خارج کردن اتباع و کارکنان آمریکایی از افغانستان همکاری دارد و مانع تراشی نمی‌کند اما ما برای خارج کردن افغان‌هایی که به ما کمک کردند با مشکل مواجه هستیم.
بایدن در عین حال گفت تا زمانی که اتباع آمریکایی و خارجی در افغانستان حضور دارند نظامیان آمریکایی ممکن است تا بعد از تاریخ ۳۱ آگوست هم در کابل حضور داشته باشند.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari