رهبر شیعیان بحرین با اشاره به اینکه در این کشور جنگ مذهبی جریان ندارد، گفت: محدودیت‌های موجود در راستای جنگ سیاسی است اما با همه این محدودیت‌ها مجالس عزای حسینی برقرار خواهد ماند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین طی سخنانی در مراسم شب عاشورا گفت: امت اسلامی در حال حاضر دچار حالت دودستگی آشکار میان دو جبهه است؛ جبهه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که رهبری آن‌را آمریکا بر عهده دارد و جبهه دیگری جبهه مقاومت است که ارزش‌های اسلامی را درک می‌کند و اجازه پیروزی به یزید زمان یعنی آمریکا را نمی‌دهد.
وی در ادامه افزود: جنگ مذهبی در بحرین وجود ندارد.
آیت الله شیخ عیسی قاسم تاکید کرد: محدودیت‌هایی که علیه برگزاری مراسم عاشورا و نمادهای عاشورایی وجود دارد جنگ سیاسی است نه مذهبی.
رهبر شیعیان بحرین اعلام کرد: مجالس عزای حسینی با وجود همه محدودیت‌ها برقرار خواهد ماند.
چند روز قبل علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای، اقدامات کورکورانه حکومت این کشور را برای جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری محکوم کرد.
در بیانیه علمای بحرین آمده است: اقدامات حکومت بحرین در خصوص جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری، اقداماتی کورکورانه است که به تدابیر احتیاطی پزشکی هیچ گونه ارتباطی ندارد و هیچ توضیح منطقی جز سیاست فرقه‌ای و هدف‌گیری سیستماتیک امور مذهبی، که هرساله شاهد تشدید روند آن هستیم، ندارد.
علمای بحرین افزودند: هدف از چنین اقداماتی تحمیل سلطه سیاسی بر ویژگی‌های مذهب و عقیده و عقاید دینی در راستای قانونی کردن آن بر اساس دستورالعمل‌ها و خواسته‌های ظالمانه رژیم و مصادره فضای محدود باقی مانده برای برگزاری مناسک دینی است در حالی که این موضوع مبالغه در فساد و اوج بی عدالتی و استبداد است و إلا اهتزاز پرچم حسین (ع) و یا پلاکاردی با محتوای دینی چه آسیبی به حکمرانی و قلدری دیوانه‌وار رژیم بحرین می‌رساند و اصلاً چه ارتباطی با کرونا دارد؟
این علما با اشاره به اینکه چرا رژیم بحرین به بهانه اقدامات پیشگیرانه از کرونا در برابر برگزاری مراسم عزاداری محدودیت ایجاد می‌کند و اقدام به احضار موکب داران و مسئولان حسینیه‌ها می‌کند، تاکید کردند: اگر در تعقیب تخلفات پزشکی صادق هستید، آن را در روز روشن در اماکن دیگری که می‌شناسید، جستجو می‌کردید.
در پایان این بیانیه آمده است: ما تعدی به مناسک دین و آزادی دینی را محکوم می‌کنیم و خواهان توقف فوری چنین تعدی‌ها و توقف سیاست سیستماتیک برای سرکوب دینی هستیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari