یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد، تداوم اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی و ادامه اعمال محاصره نوار غزه، احتمال دارد منجر به انفجار قریب الوقوع اوضاع شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، احمد المدلل، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی در جریان گفت‌وگو با رادیو «صوت القدس» در خصوص نتایج نشست گروه‌های فلسطینی خاطرنشان کرد، اشغالگران اسرائیلی به دنبال این هستند تا پشتوانه مردمی مقاومت را از طریق ادامه محاصره خفه کننده علیه نوار غزه تضعیف کنند.
وی همچنین تاکید کرد، دشمن صهیونیستی آنچه را که نتوانست از طریق بمباران و ویرانی از ملت فلسطین بگیرد، هرگز نمی‌تواند با محاصره بگیرد.
وی در ادامه افزود، گروه‌های فلسطینی، در جریان نشست خود به بررسی اوضاع فلسطین در سایه تجاوزات بی‌وقفه صهیونیست‌ها به کرانه باختری و شهر قدس و محاصره نوار غزه پرداخته و نقشه راهی برای مقابله با این جنایت‌ها و تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی برای شکستن محاصره نوار غزه وضع کردند.
المدلل گفت، گروه‌های فلسطینی با ارسال پیامی به میانجیگران، خواستار فشار بر اشغالگران برای اجرای بندهای تفاهم‌های آتش بس شدند و هشدار دادند در غیر این صورت، اقدامات رژیم صهیونیستی ممکن است منجر به انفجار قریب الوقوع شود.
وی همچنین اظهار داشت: پیام ما به جامعه جهانی و موسسات حقوق بشری این است که مردم ما، مردمی زنده و پویا هستند و هرگز از حقوق خود چشم‌پوشی نخواهند کرد و پایان محاصره مسئولیت جامعه جهانی است.
المدلل در خصوص بازداشت اداری عنوان کرد، گروه‌های فلسطینی در برابر تداوم پرونده بازداشت اداری دست بسته و بی‌تفاوت نمی‌توانند باشند و ملت فلسطین در خصوص پرونده اسراء متحد و یکپارچه هستند.
وی ادامه داد، گروه‌ها تصمیم گرفته‌اند فعالیت‌های بزرگ مردمی را در سالروز آتش زدن مسجدالاقصی در اردوگاه «ملکه» در روز شنبه آتی برگزار کنند.
المدلل تاکید کرد: نبرد گروه‌های فلسطینی، نبرد قدس است، ما گزینه‌ها و تجهیزات متعددی برای مقابله با جنایت‌های رژیم اشغالگر در تمام فلسطین در اختیار داریم و مبارزات ما ادامه خواهد یافت.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari