«عبدالله عبدالله» رئیس‬ شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان امروز با «منصور احمدخان»، سفیر پاکستان در کابل دیدار کردند.
به‬ گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر‬ به‬ نقل‬ از‬ طلوع‬ نیوز، ‬ «عبدالله عبدالله» رئیس‬ شورای عالی مصالحه ملی افغانستان و «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان امروز با «منصور احمدخان»، سفیر پاکستان در کابل دیدار کردند.
گفته می‌شود در جریان این دیدار، در مورد اوضاع جاری افغانستان و سیاست‌های داخلی و همچنین بین‌المللی افغانستان مورد بحث و تبادل نظر میان دو طرف قرار گرفته است.
هنوز جزئیات بیشتری در خصوص این دیدار و محتوای بحث میان طرف‌ها منتشر نشده است.
لازم به ذکر است، پیشتر «شیبخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان از بازگشت مجدد منصور احمد خان سفیر پاکستان در کابل به محل خدمت خود در کابل خبر داده بود.
شیخ رشید احمد که این سخنان را در خصوص عادی سازی شرایط مرزهای میان دو کشور مطرح می‌کرد، گفت: شرایط در مرزهای ما عادی شده و حتی سفیر ما به افغانستان بازگشته است.
به گفته وزیر کشور پاکستان، سفیر این کشور در کابل، از طریق مرز جاده‌ای تورخام به افغانستان بازگشته و این در حالیست که در پی تسلط طالبان بر ولایت ننگرهار، کنترل این مرز نیز به دست نیروهای طالبان افتاده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari