یک مقام مطلع گفت، پاکستان روز چهارشنبه سفیر خودش را چند روز بعد از آنکه طالبان افغانستان کنترل پایتخت این کشور را به دست گرفت، به کابل بازگرداند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، شیخ رشید احمد، وزیر کشور پاکستان به خبرنگاران در اسلام‌آباد گفت که منصور احمد خان، سفیر پاکستان از طریق گذرگاه مرزی تورخم که مهمترین راه بین پاکستان و افغانستان است، وارد کابل شد.
سفیر پاکستان در تاریخ نوزدهم ژوئیه به کشورش بازگشت. این اتفاق یک روز پس از آنکه دولت سابق افغانستان سفیر و دیپلمات‌های ارشدش را در اعتراض به ربایش دختر نماینده افغانستان در اسلام‌آباد فراخواند، رخ داد.
وزیر کشور پاکستان با اشاره به برخی گزارش‌ها که از اوضاع ناآرام در گذرگاه تورخم بعد از تسلط طالبان بر ولایت ننگرهار حکایت داشت، گفت: اوضاع در امتداد مرز ما عادی است، حتی سفیر ما از طریق تورخم به کابل بازگشت.
او افزود، در حال حاضر صلح در افغانستان برقرار است و بیش از ۸۰۰ کامیون از مرزهایشان به افغانستان رفته‌اند.
وزیر کشور پاکستان با اشاره به تلاش‌های کشورش برای تسهیل خروج پرسنل و کارکنان هیات‌های دیپلماتیک، سازمان‌های بین‌المللی، رسانه‌ها و دیگر گروه‌ها از افغانستان تاکید کرد، تاکنون ۹۰۰ دیپلمات، تبعه خارجی و ۶۱۳ پاکستانی به این کشور وارد شده‌اند.
شیخ رشید احمد در پاسخ به پرسشی درباره به رسمیت شناختن “دولت طالبان” در کابل گفت، تصمیم مذکور به دست عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان و وزارت خارجه گرفته می‌شود.
او همچنین از اظهاران ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان مبنی بر اینکه اجازه نخواهد داد خاک کشورش علیه همسایگان و هیچ کشور دیگری مورد سوءاستفاده قرار بگیرد، استقبال کرد. وزیر کشور پاکستان گفت: پاکستان هم به هیچکس اجازه نخواهد داد از خاکش علیه افغانستان استفاده کند.
انتهای پیام
اشی است که دولت تروریست پرور پاکستان برای افغان ها پخته است -باید برگردد و اش رو بخوره

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.