«شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان از بازگشت سفیر این کشور در افغانستان به محل کار خود در کابل خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پاکستان تودی، «شیخ رشید احمد» وزیر کشور پاکستان از بازگشت سفیر این کشور در افغانستان به محل کار خود در کابل خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزیر کشور پاکستان در جریان نشست خبری خود از بازگشت «منصور احمد خان» سفیر این کشور در افغانستان به سفارت اسلام آباد در کابل خبر داد.
به گفته وزیر کشور پاکستان، منصور احمد خان که در پی ماجرای ربوده شدن دختر سفیر افغانستان در اسلام آباد و شکنجه وی توسط افراد ناشناس و نهایتاً اقدام سفیر افغانستان در پاکستان برای ترک محل خدمت خود، سفارت پاکستان در کابل را ترک کرده بود، روز گذشته به افغانستان بازگشته است.
شیخ رشید احمد که این سخنان را در خصوص عادی سازی شرایط مرزهای میان دو کشور مطرح می کرد، گفت: شرایط در مرزهای ما عادی شده و حتی سفیر ما به افغانستان بازگشته است.
به گفته وزیر کشور پاکستان، سفیر این کشور در کابل، از طریق مرز جاده ای تورخام به افغانستان بازگشته و این در حالیست که در پی تسلط طالبان بر ولایت ننگرهار، کنترل این مرز نیز به دست نیروهای طالبان افتاده بود.
وی همچنین در خصوص به رسمیت شناختن دولت طالبان در افغانستان توسط اسلام آباد تاکید کرد که در این خصوص، شخص نخست وزیر و وزارت خارجه پاکستان تصمیم خواهند گرفت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari