دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نماینده ویژه چین در امور افغانستان گفت: مردم افغانستان در طول تاریخ ثابت کرده اند که اشغال و سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی‌کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در دیدار «یو شیائو یونگ» نماینده ویژه چین در امور افغانستان پیرامون روابط دوجانبه و تحولات اخیر افغانستان گفتگو و تبادل نظر کرد.
امیرعبداللهیان با انتقاد از سیاست‌های توأم با آزمون و خطای کاخ سفید در منطقه و از جمله افغانستان، توجه به نقش مردم در سرنوشت این کشور و تشکیل دولت فراگیر متشکل از همه اقوام در افغانستان را مورد توجه قرار داد.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل افزود: مردم افغانستان در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که اشغال و سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی‌کنند.
امیرعبداللهیان با تأکید بر راهبردی بودن مناسبات جمهوری اسلامی ایران و چین افزود: معتقدیم تهران و پکن ذیل سند راهبردی، می‌توانند همکاری‌های مشترکی را در سطوح مختلف در افغانستان داشته باشند.
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به نشست وبیناری سال جاری رؤسای مجالس ایران و چین بر اهمیت توجه ویژه بر دیپلماسی پارلمانی دو کشور تأکید و آمادگی کمیسیون‌ها و گروه دوستی پارلمانی ایران و چین را مورد توجه قرار داد.
طرفین در این دیدار بر حفظ تمامیت ارضی، استقلال، استقرار صلح و ثبات پایدار، خالی بودن افغانستان از وجود گروه‌های تروریستی، تشکیل دولت فراگیر با حضور همه اقوام و داشتن روابط حسنه با همسایگان این کشور تأکید کردند.
نماینده ویژه چین در امور افغانستان در این دیدار گفت: اولین سفر منطقه‌ای من در این مقطع تاریخی و مهم تحولات افغانستان به منطقه و تهران انجام شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari