به دنبال وقوع درگیری های شدید میان فلسطینیان و صهیونیستها در جنوب شهر «نابلس» ۴۰ فلسطینی به شدت زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان به اقدامات خصمانه خود علیه فلسطینیان در نقاط مختلف کرانه باختری ادامه می‌دهند. صهیونیست‌ها در همین راستا به شهر نابلس یورش بردند.
بر اساس این گزارش، به دنبال یورش وحشیانه نظامیان صهیونیست به شهرک «بیتا» در شهر نابلس واقع در کرانه باختری درگیری‌های شدیدی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگرفت. صهیونیست‌ها در جریان این درگیریها از گازهای اشک آور و گلوله‌های جنگی علیه فلسطینیان استفاده کردند.
رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که به دنبال درگیری‌های مذکور ۴۰ فلسطینی به شدت زخمی شدند. حال شماری از مجروحان فلسطینی وخیم گزارش شده است. طی روزهای گذشته گسترش درگیری‌ها در شهرک بیتا به شهادت ۵ فلسطینی منجر شده است.
این تحولات درحالی است که درگیری‌های مسلحانه چندی پیش در شهر جنین واقع در کرانه باختری که به دنبال آن ۴ جوان فلسطینی به شهادت رسیدند واکنش‌های گسترده گروه‌های مختلف را به دنبال داشت.
حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که خون پاک شهدای جنین ضامن ادامه نبرد آزادسازی تا بیرون راندن کامل اشغالگران از سرزمین فلسطین خواهد بود.
قاسم تصریح کرد که مقاومت قهرمانانه جوانان فلسطینی در کرانه باختری با اشغالگران صهیونیست تنها با بیرون راندن نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست متوقف می‌شود. وی خواستار مشارکت گسترده در تشییع پیکر شهدای جنین و اعلام اعتصاب سراسری شد.
از سوی دیگر، طارق سلمی، سخنگوی جهاد اسلامی نیز ضمن تسلیت شهادت این ۴ جوان، تاکید کرد که خون پاک آنها شعله خیزشی خواهد بود که تنها با زوال و نابودی رژیم اشغالگر پایان می‌یابد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari