دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد هر زمان که وضعیت فرماندهی در گروه طالبان مشخص شود، آماده است تا با این گروه تندرو گفتگو کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران در مقر این سازمان در نیویورک گفت: «هر زمان که روشن شود باید با چه کسی و برای چه هدفی صحبت کنم، من آماده گفتگو هستم».
این در حالی است که پیش از اظهارنظر دبیرکل سازمان ملل، طالبان روز یکشنبه (۱۵ آگوست / ۲۴‬ مردادماه) ‏ پایتخت افغانستان را بدون مقاومت ارتش این کشور تحت کنترل خود درآورد.
گوترش در این باره گفت: «با آنکه معتقدم حفظ یک تضمین برای برقراری امنیت کارآمد و مؤثر در فرودگاه بین‌المللی کابل امری مهم است، سازمان ملل در حال حاضر ظرفیت و امکانات لازم را برای اداره این فرودگاه پس از خروج نیروهای آمریکا در اختیار ندارد».
در ادامه، دبیرکل سازمان ملل متحد از اظهار نظر در مورد اینکه آیا به نظر او شورای امنیت باید تعهدات سازمان ملل در قبال افغانستان را توسعه دهد، خودداری کرد و در مقابل، بر اهمیت حفظ هم رأیی و یکدلی جامعه بین‌المللی در قبال افغانستان تأکید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari