وزیر خارجه روسیه از تشکیل جبهه مقاومت علیه طالبان توسط فرزند احمد شاه مسعود و امر الله صالح، معاون اشرف غنی در دره پنجشیر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع نیوز، وزیر خارجه روسیه طی سخنانی گفت که مقاومت در برابر طالبان در دره پنجشیر و تحت رهبری «امرالله صالح» معاون اول «اشرف غنی» و «احمد مسعود» فرزند «احمدشاه مسعود» فرمانده فقید مبارزان افغانستان متمرکز شده است.
بر اساس این گزارش، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در این خصوص گفت: طالبان کل افغانستان را تحت کنترل ندارد. گزارش‌هایی از دره پنجشیر دریافت شده است که از شکل‌گیری و تمرکز مقاومت با محوریت معاون اول رئیس‌جمهوری صالح و احمد مسعود حکایت دارد.
این اظهارات لاوروف در حالی مطرح شده که احمد مسعود، فرزند احمدشاه مسعود با انتشار مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن‌پست از غرب برای مبارزه با طالبان درخواست کمک کرده است.
وی در این مقاله نوشت: مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، ما از پنجشیر به عنوان آخرین سنگر آزادی افغانستان دفاع خواهیم کرد.
احمد مسعود در بخشی از این مقاله نوشته که برای ادامه راه پدرش آماده است و هشدار داده که افغانستان تحت کنترل طالبان به پایگاهی برای «تروریسم افراطی» تبدیل خواهد شد و طالبان تبدیل به مشکلی نه تنها برای مردم افغانستان، که برای کل جهان تبدیل خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari