وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، برای گفتگو با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عجله‌ای ندارد و رژیم صهیونیستی در حملات نوار غزه به شهروندان صهیونیستی مسامحه نخواهد کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تاکید کرد، با وجود ادعاها درمورد حمایت دولت رژیم صهیونیستی از راهکار تشکیل “دو کشور”، پیرامون مساله فلسطین توافقی با این دولت وجود ندارد.
لاپید گفت، بیشتر همکاری با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در حوزه امنیتی است نه در حوزه خارجی. بنابراین برقراری تماس با او ضروری نیست.
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی همچنین با عباس کامل، رئیس سرویس اطلاعات مصر دیدار کرد.
دو طرف در این دیدار روابط دو جانبه، نیاز به توسعه بیشتر روابط، مسائل اقتصادی و مدنی را بررسی و تاکید کردند، رژیم صهیونیستی و مصر در حوزه های مختلفی از تجارت و پزشکی گرفته تا فناوری، کشاورزی و انرژی می توانند همکاری خود را تقویت کنند. حوزه هایی که می‌تواند به تقویت روابط دوجانبه کمک کند.
لاپید و کامل در این خصوص بر نقش مرکزی سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره تاکید کرده و پیرامون تداوم گفتمان مشترک توافق کردند.
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هم ضمن اشاره به حملات از نوار غزه تاکید کرد، رژیم صهیونیستی با هدف قراردادن شهروندان صهیونیستی از نوار غزه مسامحه نخواهد کرد.
وی به بررسی مشارکت استراتژیک میان دو طرف که به گفته او “برای امنیت و ثبات منطقه ضروری است”، پرداخت. مشارکتی که اساس آن در توافقنامه تاریخی صلح میان مصر و رژیم صهیونیستی قرار دارد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari