فرمانده نیروهای مسلح آلمان اعلام کرد که این کشور دو فروند بالگرد سبُک را برای کمک به عملیات تخلیه اتباع آلمانی و افغانی به پایتخت افغانستان اعزام می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، فرمانده نیروهای مسلح آلمان اعلام کرد که اتباع آلمانی و افغانی که خواهان فرار از خاک افغانستان هستند، باید خود را به هر طریق ممکن به فرودگاه کابل برسانند.
ژنرال ابرهارد زورن، بازرس کل در نیروهای مسلح آلمان روز جمعه در برلین خطاب به خبرنگاران گفت که دو فروند بالگرد سبک از نوع (H145M) سوار بر یک هواپیمای ترابری به پایتخت افغانستان ارسال شده است تا از روز شنبه در عملیات تخلیه اتباع آلمان و افغانستان شرکت کند.
بنا به گفته زورن، این بالگردها که معمولاً مورد استفاده نیروهای ویژه قرار می‌گیرد، در هماهنگی با ایالات متحده به افغانستان اعزام می‌شوند. ایالات متحده تنها دارای بالگردهای سنگین در کابل است؛ اما هواپیمای کوچک‌تری در فضاهای شهری مورد نیاز است.
این فرمانده نیروهای مسلح آلمان در ادامه افزود که این بالگردهای سبک برای ارائه سرویس تاکسی در فرودگاه کابل استفاده نخواهد شد و افرادی که خواهان خروج از افغانستان هستند، همچنان باید خود را به فرودگاه برسانند.
این دو بالگرد تنها در حوالی شهر کابل فعالیت خواهند کرد و به مسافتهای دورتر در شهرهایی همچون مزار شریف در شمال کابل اعزام نخواهند شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.