ساکنان استان «المُهره» یمن در اعتراض به ورود نظامیان انگلیس به این استان دست به برگزاری تظاهرات و سر دادن شعارهای ضد استعماری زدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، یمنی‌های ساکن استان «المُهره» دست به برگزاری اعتراضات ضد استعماری زدند. این تظاهرات در اعتراض به ورود نظامیان انگلیس به استان المهره برگزار شد.
بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان در تظاهرات با سر دادن شعارهایی علیه انگلیس و دیگر کشورهای غربی خواستار خروج آنها از استان المهره شدند. تظاهرات کنندگان همچنین شعارهایی را علیه ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی سَر دادند.
چندی پیش شورای عالی سیاسی یمن بیانیه‌ای را در خصوص آخرین تحولات این کشور منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: منتظر پیام‌های مثبت سازمان ملل و فرستاده جدید این سازمان در یمن درباره طرح صلح رهبر «أنصارالله» هستیم.
در بیانیه شورای عالی سیاسی یمن همچنین آمده است: فرستاده جدید سازمان ملل باید از اشتباهاتی که فرستادگان پیشین این سازمان مرتکب شدند، دوری کند و همه چیز را از صفر آغاز نکند.
در ادامه بیانیه مذکور همچنین تأکید شده است: فرستاده جدید سازمان ملل نباید محاصره علیه ملت یمن را نادیده بگیرد. کمکی که این فرستاده برای انجام مأموریت خود لازم دارد، نباید از کشورهای متجاوز گرفته شود.
شورای عالی سیاسی یمن در ادامه بیانیه خود عربستان سعودی را مسئول وخامت اوضاع انسانی در بسیاری از استان‌های یمن به ویژه استان الحدیده، معرفی کرده است. حدود یک ماه و نیم پیش اعلام شد که «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد یک دیپلمات سوئدی را به عنوان فرستاده جدید این سازمان در امور یمن منصوب کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.