گفته می شود که گروه طالبان تصمیم دارد طی هفته های آینده از ساختار حکومتی جدید افغانستان، رونمایی کند و اکنون در حال رایزنی با کارشناسان حقوقی، سیاسی و مذهبی خود است.
به گزارش خبرگزاری مهر، رویترز به نقل از یکی از سخنگویان طالبان نوشت که این گروه قصد دارد طی چند هفته آینده از چارچوب حکومتی جدید افغانستان رونمایی کند.
به گفته این عضو طالبان که نامی از وی برده نمی شود؛ کارشناسان حقوقی، مذهبی و سیاست خارجی طالبان قصد دارند چارچوب حکومتی جدید را طی چند هفته آینده ارائه دهند.
طالبان از زمان تصرف رعد آسای افغانستان طی هفته گذشته، چهره به مراتب معتدل تری از خود نشان داده است حال آنکه این گروه از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ با سیاست مشت آهنین بر افغانستان حکومت کرد.
اعضای این گروه، از هفته گذشته به این سو، پس از تصرف کابل و فرار «اشرف غنی» رئیس جمهور سابق افغانستان، مذاکراتی را با مقامات سیاسی کابل شامل «عبدالله عبدالله» رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان و «حامد کرزای» رئیس جمهور اسبق این کشور آغاز کرده اند.
طلوع نیوز نیز پیشتر به نقل از یک مقام بلندپایه طالبان گفته بود که اکنون رهبری گروه در دوحه سرگرم رایزنی با جامعه جهانی است و با احزاب سیاسی داخل افغانستان هم در تماس است.
«ملأ عبدالغنی برادر» معاون سیاسی طالبان نیز اعلام کرده بود که اکنون زمان آزمون طالبان فرا رسیده است و باید ثابت کنند که می‌توانند نظام را اداره کنند.
گروه طالبان از یکشنبه گذشته و همزمان با تصرف کابل، اختیار افغانستان را به دست گرفت و تا حد زیادی موفق به برقراری نظم عمومی شد و اکنون می‌گوید جهان باید ما را به رسمیت بشناسد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.