بر اساس اعلام گروه موسوم به "انجمن کمک به زندانیان سیاسی" میانمار که یک گروه حقوق بشری ثبت کننده آمار کشتارها از سوی نیروهای امنیتی این کشور است، از زمان وقوع کودتای اول فوریه گذشته بیش از ۱۰۰۰ غیرنظامی در این کشور کشته شده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه الجزیره، این انجمن اعلام کرد، از زمانی که ارتش میانمار قدرت را از دولت منتخب آنگ سان سوچی تصاحب کرده و اعتراضات سراسری و جنبش گسترده نافرمانی مدنی را در این کشور کلید زد تا تاریخ ۱۸ اوت ۱۰۰۶ تن کشته شده‌اند.
خبرگزاری رویترز گزارش کرد که سخنگوی ارتش میانمار به درخواست این خبرگزاری برای اظهارنظر در خصوص این گزارش پاسخ نداده است.
پیشتر مقام‌های ارتش میانمار گفته‌اند که آمارهای گروه انجمن کمک به زندانیان سیاسی که عمدتا از سوی سازمان‌های بین المللی مورد استناد قرار می‌گیرند اغراق شده هستند.
ارتش میانمار همچنین گفته ده‌ها تن از نیروهای امنیتی این کشور نیز کشته شده‌اند. انجمن کمک به زندانیان سیاسی میانمار این آمار را در شمارش خود لحاظ نمی‌کند.
میانمار از زمان وقوع کودتای اول فوریه در آشوب به سر برده و اعتراضات در این کشور به صورت روزانه ادامه یافته اند و مناطق مرزی آن شاهد درگیری بوده و در عین حال  اعتصابات گسترده آسیب شدید به اقتصاد این کشور وارد کرده اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.