وزیر خارجه انگلیس اظهار کرد با همتای آلمانی خود درباره وضعیت افغانستان به بحث پرداخته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس در صفحه توئیتر خود اواخر روز جمعه نوشت: امروز من و هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان توافق کردیم که ما باید بر سر امنیت همکاری کرده و در افغانستان از دسترسی انساندوستانه حراست کنیم. انگلیس و آلمان به عنوان کشورهای هم‌پیمان در ناتو و گروه هفت با یکدیگر برای حمایت از ثبات منطقه‌ای همکاری خواهند کرد.
همچنین بر اساس این گزارش، وزیر خارجه انگلیس با جپ کوفود، همتای دانمارکی خود نیز درباره تحولات در افغانستان بحث داشته است.
راب توئیت کرد: من و جپ کوفود، وزیر خارجه دانمارک توافق کردیم تا همکاری نزدیکی در زمینه خارج سازی و یک برنامه بلندمدت‌تر برای افغانستان داشته باشیم. ما به عنوان کشورهای همپیمان در ناتو متمرکز بر مقابله با تروریسم و برقراری یک اتفاق نظر در زمینه کمکهای انساندوستانه نجات بخش خواهیم شد.
این در حالی است که جنبش طالبان در 15 اوت وارد شهر کابل شده و به چند هفته حمله خود پایان داده و سقوط دولت مورد حمایت آمریکا در افغانستان را رقم زد. پس از آن اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده بود کناره گیری کرده و این کشور را به مقصد امارات متحده عربی ترک کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari