نظامیان ارتش سومالی در عملیاتی در جنوب شرقی این کشور، ۶۰ تن از تروریست های الشباب از جمله دو فرمانده ارشد آنها را کشتند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، ارتش سومالی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نظامیانش در عملیاتی در استان «شبل سفلی» در جنوب شرقی این کشور، ۶۰ نفر از تروریست‌های الشباب را به هلاکت رسانده‌اند. دو تن از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی نیز در بین کشته شدگان هستند.
این عملیات اوایل روز جمعه، در حومه روستاهای «صبیب» و «آن ول» انجام شد.
طبق گفته ساکنان محلی، درگیری شدید بین ارتش و تروریست‌های الشباب در این منطقه، پس از آنکه این تروریست‌ها به اردوگاه‌های نظامی در آن ول حمله کرده بودند، آغاز شد.
ارتش سومالی در همین رابطه در توئیتی نوشت: طبق اطلاعات به دست آمده، تروریست‌ها خارج از «سبید» و «قانول» گرد آمده بودند. سربازان شجاع ما ۶۰ تن از آنها را به همراه فرماندهانشان به ویژه «علی کامیل» و «زنبلی» کشتند.
پیشتر نیز ارتش سومالی در روز دوشنبه اعلام کرده بود که دست کم ۲۷۹ نفر از افراد وابسته به گروه‌های تروریستی را طی ماه گذشته به هلاکت رسانده است.
عملیات‌های ارتش سومالی همچنین باعث نابودی ۲۰ مخفیگاه تروریست‌ها و ۴ خودروی مملو از مواد منفجره و همچنین منجر به آزادسازی ۵ شهر و ۱۶ روستا از لوث وجود تروریست‌ها شده بود.
سومالی از زمان تاسیس الشباب در ابتدای سال ۲۰۰۴، نبردی را علیه این گروه تروریستی وابسته به القاعده آغاز کرده است. این گروه تا امروز مسئولیت عملیات‌های متعددی را که به کشته و زخمی شدن صدها تن انجامیده، برعهده گرفته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari