سخنگوی وزارت خارجه روسیه طی سخنانی به تحریم های وضع شده اخیر آمریکا علیه مسکو واکنش نشان داد و این اقدام واشنگتن را مغایر با در پیش گرفتن رویه شراکت میان دو طرف دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه طی سخنانی به تحریم های وضع شده اخیر آمریکا علیه مسکو واکنش نشان داد و این اقدام واشنگتن را مغایر با در پیش گرفتن رویه شراکت میان دو طرف دانست.
بر اساس این گزارش، در پی وضع تحریم های جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه ۹ شخص حقیقی و دو نهاد مرتبط با دولت روسیه و همچنین دو شرکت روسی و دو نفتکش مربوط به پروژه خط لوله گاز «نورد استریم ۲»، ماریا زاخارروا طی سخنانی این اقدام واشنگتن را محکوم کرده و گفت: ما معتقدیم این اقدامات خصمانه دولت «جو بایدن» ناشی از عدم اراده سیاسی و بی میلی نسبت به بنا نهادن روابط میان آمریکا و روسیه بر اساس شراکت فیمابین است.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین این اقدام دولت آمریکا را مغایر با روح توافق های حاصل شده در نشست ژنو میان روسای جمهور روسیه و آمریکا دانست و تاکید کرد که واشنگتن به جای همکاری با مسکو در زمینه مواردی چون سقوط افغانستان، به دنبال اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه است.
وی همچنین تحریم های جدید ایالات متحده علیه روسیه را رقت انگیز دانست و گفت: این نشان دهنده ناتوانی واشنگتن در کنار گذاشتن رفتار بی ادبانه ومتکبرانه و عدم تمایل به پذیرش واقعیت است.
زاخارووا تاکید کرد که این اقدام واشنگتن در حالی انجام شده که آمریکا از قبل می دانست که فشار بر روسیه بی فایده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari