اظهارات شبهه برانگیز اخیر سفیر ایالات متحده آمریکا در عراق این شائبه را ایجاد کرده که ایالات متحده آمریکا پشت پرده انفجارهای دکل های برق عراق قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «متیو تولر» سفیر ایالات متحده آمریکا در عراق اخیراً در جدیدترین مواضع خود سخنان شبهه برانگیزی را مطرح کرده است.
بر اساس این گزارش، سفیر ایالات متحده آمریکا در بغداد در سخنانی پیرامون سیاست های کشورش در عراق تاکید کرد که واشنگتن برای تامین برق عراق، بدون وابستگی به همسایگان، تلاش می‌کند.
این سخنان سفیر آمریکا در بغداد این شائبه را به وجود می آورد که واشنگتن هم در راستای فعالیت های گروه های تروریستی حرکت می کند که به دنبال قطع جریان واردات برق از ایران به عراق هستند.
چندی پیش، «محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «صادقون» عراق در سخنانی در همین ارتباط گفت: داعشی‌ها، بعثی‌ها و کسانی که به ایالات متحده آمریکا خدمت می‌کنند، ۷۰ دکل برق عراق را در استان‌های نینوا و صلاح‌الدین منفجر کرده‌اند.
پیشتر هم جنبش «کتائب حزب الله» عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق اطلاعاتی که ما به دست آورده‌ایم عربستان سعودی در عملیات تخریب دکل‌های برق عراق دست دارد.
حزب الله عراق در بیانیه مذکور تصریح کرده است: هدف عربستان سعودی از عملیات تخریب دکل‌های برق عراق، ایجاد هرج و مرج در این کشور است. در واقع، سعودی‌ها به دنبال احیای داعش در عراق هستند.
در بیانیه کتائب حزب الله عراق آمده است: در حال حاضر ریاض تلاش می‌کند تا خود را به عنوان ناجی در بحران کنونی عراق جلوه دهد. این در حالی است که هدف اصلی و اساسی سعودی‌ها از این اقدام، ترمیم چهره مخدوش خود نزد افکار عمومی عراق است.
گفتنی است، طی روزهای اخیر، شبکه برق عراق هدف حملات و عملیات‌های تروریستی فراوانی قرار گرفته است. این حملات تروریستی موجب شده است تا بحران برق در عراق بیش از پیش تشدید شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari