فرزند فرمانده جهادی افغانستان در سخنانی تصریح کرد: برای گفتگو با «طالبان» آماده هستم و حاضرم در صورت فراهم شدن شرایط برای برقراری صلح و امنیت، از خون پدرم بگذرم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الشرق الاوسط، «احمد مسعود» فرزند احمدشاه مسعود، فرمانده جهادی افغانستان در سخنانی گفت: آماده ام در صورت فراهم شدن شرایط برای برقراری صلح و امنیت از خون پدرم که ۲ روز پیش از حملات ۱۱ سپتامبر ترور شد، بگذرم.
بر اساس این گزارش، وی اظهار داشت: ما آماده گفتگو با طالبان هستیم و با آنها تماس داریم. حتی پدرم نیز با طالبان گفتگو کرد. او در سال ۱۹۹۶ با رهبران طالبان در خارج از کابل صحبت کرد و به آنها گفت که اجازه دهید با یکدیگر همکاری کنیم.
مسعود افزود: با این حال، طالبان می‌خواهد چیزهایی را با سلاح تحمیل کند که ما قبول نمی‌کنیم. اگر آنها صلح می‌خواهند، با ما گفتگو و همکاری کنند. ما همه افغانستانی بوده و به دنبال برقراری صلح هستیم.
فرزند احمدشاه مسعود همچنین گفت: در دوران پدرم پس از آنکه طالبان نتوانست محور شمالی را تصاحب کند، القاعده او را ترور کرد. اما من می‌خواهم از خون پدرم بگذرم تا صلح، امنیت و ثبات به ارمغان آید. ما آماده‌ایم تا از طریق مذاکرات یک دولت جامع با طالبان تشکیل دهیم. اما آنچه قابل قبول نیست تشکیل دولتی در افغانستان است که مبتنی بر افراط گرایی بنا شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.