انصارالله یمن از حذف پل هوایی برای امدادرسانی پزشکی در فرودگاه صنعا که هدف از آن انتقال بیماران یمنی از طریق این فرودگاه بود، خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دکتر مطهر الدرویش، رئیس کمیته پزشکی و مسئول این کریدور در صنعا در سخنانی گفت که سازمان بهداشت جهانی حذف پل پزشکی فرودگاه صنعا را که در ژانویه ۲۰۲۰ برای انتقال بیماران یمنی راه‌اندازی شده بود را به این جنبش اعلام کرده است.
وی افزود: یک سال پس از اعلام تعلیق این پل هوایی و ثبت هزاران مورد بیماری دشوار، سازمان بهداشت جهانی به ما اعلام کرده است که این پل را با توجه به اوضاع مادی این سازمان حذف می‌کند.
الدرویش ادامه داد: حدود ۱۰ هزار مورد از ۳۵ هزار موردی که نامشان برای عبور از  کریدور متوقف شده توسط سازمان ملل ثبت شده است، بخاطر بیماری جان خود را از دست دادند.
از سوی دیگر خالد الشایف، مدیر کل فرودگاه بین المللی صنعا در سخنانی اعلام کرد که فرودگاه صنعا پس از بسته شدن در پنج سال گذشته بیش از ۵۰۰۰ پرواز بین‌المللی داشته است.
وی افزود: بیشتر این سفرها با هدف انتقال نمایندگان سازمان ملل و خانواده‌هایشان صورت گرفته است و هیچ یک از نهادهای وابسته به سازمان ملل اجازه نداده‌اند که حتی یک مریض با این پروازها منتقل شود.
الشایف در ادامه فاش کرد که یکی از این سازمانها تهدید کرد که درصورت پافشاری وزارت بهداشت یمن بر انتقال بیماران یمنی به خارج از طریق این پروازها؛ فعالیت خود در این کشور را متوقف خواهد کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.