یک فرمانده «حشد شعبی» با اشاره به عملیات ضد تروریستی این گروه مقاومتی در «الطارمیه» بغداد، گفت: عملیات مذکور تا زمان ریشه کن شدن تروریست های داعش ادامه خواهد یافت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «أبو فهد السویعدی» از فرمانده حشد شعبی عراق سخنانی را در خصوص عملیات ضد تروریستی این گروه مقاومتی در «الطارمیه» بغداد مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، این فرمانده حشد شعبی تصریح کرد: عملیات امنیتی نیروهای حشد شعبی در الطارمیه تا زمان ریشه‌کنی داعش ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر «أبو آلاء الولائی» دبیرکل گردان‌های سیدالشهداء عراق گفت: ما آماده هستیم تا طی دو روز دو شهر الطارمیه را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کنیم.
گفتنی است، طی دو هفته اخیر «الطارمیه» بغداد شاهد فعالیت برخی از عناصر تروریستی بوده است. روز گذشته نیز جنبش مقاومت اسلامی نجباء با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: شماری از رزمندگان تیپ ۱۲ حشد شعبی متشکل از اعضای جنبش مقاومت اسلامی نجباء بر اثر کمین تروریستی داعش در منطقه الطارمیه واقع در بغداد به شهادت رسیدند.
در بیانیه نجباء آمده است: تروریست‌های داعشی که در سایه انفعال دولت موقت عراق مناطق شمالی پایتخت را ناامن کرده‌اند، در حمله‌ای تروریستی ۴ تن از رزمندگان حشد شعبی را به شهادت رساندند.
نجباء اعلام کرده است: طبق گزارش منابع میدانی، عناصر تکفیری ابتدا یک مین کنار جاده‌ای را منفجر نموده و سپس از پنج نقطه در مزارع مجاور به رزمندگان نجباء حمله کردند.
در ادامه بیانیه مذکور آمده است: سازمان بسیج مردمی عراق در پی این حمله تروریستی، شهادت چهار مجاهد نجباء به نام‌های علی کاظم حاتم طاهر الازیرجاوی، یوسف محمد جاسم هانی الکریماوی، محمد حمزه ناصر حسین الجبوری و ضرغام عدنان هانی ابراهیم الجنابی را تأیید کرد و از مجروحیت شماری دیگر از رزمندگان این تیپ خبر داد.
نجباء تأکید کرده است: معاون فرمانده تیپ ۱۲ حشد شعبی از جمله شهدای نجباء در این کمین است. گفتنی است، منطقه الطارمیه از مدت‌ها پیش در سایه اهمال دولت الکاظمی به کانون هسته‌های خاموش داعش تبدیل شده است.
در همین رابطه، رئیس شورای سیاسی نجباء از دولت موقت خواست که به جای سوء استفاده سیاسی و انتشار پیام‌های تسلیت تکراری، در راستای خونخواهی شهدای حشد شعبی اقداماتی مؤثر ترتیب دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.