همزمان با خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، برخی رسانه‌های آمریکایی تائید کرده اند که وزارت خارجه این کشور مورد حمله سایبری گسترده قرار گرفته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، برخی رسانه‌های آمریکایی تائید کرده اند که وزارت خارجه آمریکا به تازگی مورد حمله سایبری گسترده قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، فرماندهی سایبری وزارت دفاع آمریکا نیز وقوع حمله سایبری اخیر را تائید و آن را «اشکال جدی احتمالی» عنوان کرده است.
در همین ارتباط نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به فاکس نیوز گفته است که این وزارتخانه مسئولیت حفاظت از اطلاعات خود را جدی می‌گیرد و در عین حال به دلایل امنیتی در موقعیتی نیست که درباره ماهیت و یا گستردگی حادثه امنیتی سایبری اخیر توضیحاتی ارائه دهد.
هنوز مشخص نشده که حمله سایبری اخیر مربوط به چه زمانی است، اما به نظر می‌رسد که این حمله به تازگی و طی چند هفته گذشته صورت گرفته و ابعاد آن بسیار گسترده و جدی بوده است، هرچند مقامات آمریکایی همزمان تاکید کرده اند که حملات سایبری اخیر مأموریت تخلیه نیروها از افغانستان را متأثر نکرده است.
آمریکا طی سال‌های گذشته هدف حملات سایبری مختلفی بوده که به طور معمول سازمان‌ها و نهادهای دولتی این کشور را هدف قرار داده است.
با وجود آنکه رهبران و مقامات آمریکایی به طور عمده کشورهای خارجی و بویژه روسیه را متهم به مداخلات سایبری می‌کنند، اما تا کنون مدرک و مستندات مشخصی درباره ادعاهای خود علیه نقش کشورهای خارجی در حملات سایبری ارائه نداده اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.