رئیس جمهور لبنان در سخنانی گفت که کابینه جدید این کشور با همکاری وی و نخست وزیر مکلف تشکیل خواهد شد و اصل بر این است که کابینه قادر به انجام اصلاحات باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، رئیس جمهور لبنان در سخنانی گفت: کابینه لبنان به خواست خدا و با همکاری من و نخست وزیر مکلف تشکیل خواهد شد و اصل بر این است که کابینه قادر به انجام اصلاحات باشد و رأی اعتماد فراکسیون‌های پارلمانی را کسب کند.
میشل عون افزود: من حتماً به کارم ادامه خواهم داد تا به راهکار دست پیدا کنیم. هجمه‌های رسانه‌ای و دیگر ملاحظات تأثیری بر من نخواهد داشت و من از وظایف و مسئولیت‌هایم به هیچ وجه شانه خالی نخواهم کرد.
وی ادامه داد: متأسفانه تمام نهادهای تصمیم گیرنده دولت معطل مانده بود و من زمام امور را برای حل بحران‌های خفه کننده و مشکلات اضطراری برعهده گرفتم. اوضاع دشوار است اما ما با همبستگی قادریم که به تدریج به نتایج موردنظر دست یابیم.
رئیس جمهور لبنان در بخشی دیگر از سخنانش گفت: از سخنرانی های عوام فریبانه و اتهام پراکنی به منظور مخفی نگهداشتن حقیقت هیچ کار آسانتری وجود ندارد. من از ابتدای بحران سوخت، راهکار سریع و عملی را برای آن خواستار شدم تا به وضعیتی که الان به آن رسیده ایم نرسیم.
میشل عون گفت: ما از هیچ کوششی از جمله توافق با عراق برای واردات سوخت که قرار است اجرای آن از ماه آینده آغاز شود، دریغ نکردیم.
رئیس جمهور لبنان افزود: چیزی که اوضاع را خراب و بحران را وخیمتر کرد تصمیمی بود که بانک مرکزی برای توقف یارانه سوخت آن هم بدون مشورت با دولت بود. متاسفانه این تصمیم باعث شد تا بحران سوخت بیشتر و بیشتر وخیم شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.