دبیرکل سازمان ملل متعهد شد که این نهاد جهانی از قربانیان تروریسم حمایت می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: سازمان ملل به حمایت از اقدامات کشورهای عضو برای رسیدگی به نیازهای مربوط به قربانیان تروریسم ادامه می‌دهد.
وی ادامه داد: من به پیشرفت‌های مربوط به اقدامات در رسیدگی به قربانیان ترویسم اشاره می‌کنم و به صورت مستقیم چالش‌ها و نیازهای آنها را می‌شنوم.
دبیرکل سازمان ملل همچنین ادامه داد: یادآوری به معنای تجلیل از کسانی است که جان خود را در نتیجه حملات تروریستی از دست دادند. این یادآوری همچنین به معنای چشم‌انداز آینده و درک مسئولیت ما برای جلوگیری از مرگ و میر بیشتر است. به همین دلیل است که سازمان ملل باید با پرداختن به شرایط مساعد که به گسترش تروریسم منجر می‌شود و همچنین حمایت از تلاش‌ها برای مسئول دانستن تروریست‌ها به خاطر رنج‌هایی که ایجاد کرده‌اند، به جلوگیری از تروریسم بپردازد.
وی افزود: ۲۱ اوت روز بین‌المللی یادآوری و بزرگداشت قربانیان تروریسم است و ما در کنار قربانیان تروریسم هستیم. باید به آنها گوش بدهیم چون اغلب صدای آنها شنیده نمی‌شود. باید اقداماتی را در راستای حمایت از حقوق آنها انجام دهیم. باید مطمئن شویم که هر کاری از دستمان برمی‌آید باید برای جلوگیری از مرگ و میر بیشتر و قربانی تروریسم انجام دهیم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.