یک گروه حقوقی از اعتصاب غذای ۲۱ فعال فلسطینی دربند سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از عربی۲۱، گروه “وکلا برای عدالت” اعلام کرد که سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین شنبه ۲۱ فعال فلسطینی را بازداشت کردند و بازداشت شدگان از یکشنبه اعتصاب غذا کرده‌اند.
طبق این گزارش، ماهر الاخرس، اسیر آزاد شده فلسطینی و خضر عدنان، از رهبران جهاد اسلامی در میان اعتصاب کنندگان حضور دارند.
گروه “وکلا برای عدالت” در ادامه اعلام کرد که سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به هیچ شکلی حاضر به همکاری با وکلا درباره جزئیات بازداشت افراد مذکور نیستند.
طبق این گزارش، این افراد در جریان تجمع اعتراضی شنبه در منطقه “المناره” در رام الله و درخواست برای مجازات عاملان قتل نزار بنات، فعال فلسطینی بازداشت شده‌اند.
عربی۲۱ همچنین گزارش داد که خانواده‌های افراد بازداشت شده نیز در محله “البالوع” در شهر “البیره” در مجاورت رام الله تحصن کرده و خواستار آزاد کردن نزدیکانشان شدند.
این اقدام سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین و سرکوب راهپیمایی‌های اعتراضی و مسالمت‌آمیز و همچنین بازداشت فعالان انتقادهای حقوقی گسترده‌ای را به همراه داشته است.
نزار بنات که در شبکه‌های اجتماعی به انتقاد از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و این تشکیلات معروف بود، دو ماه پیش، در پی بازداشت در منزل یکی از بستگانش در شهر الخلیل توسط سرویس امنیتی تشکیلات خودگردان درگذشت. نتایج کالبدشکافی نشان داد که در جریان بازداشت مورد خشونت قرار گرفته است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari