مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهار داشت که در صورت تلاش طالبان برای جلوگیری از خروج اتباع آمریکایی از طریق فرودگاه کابل، واشنگتن پاسخی مؤثر به طالبان خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفتگو با شبکه خبری اِن بی سی گفت که ایالات متحده در صورت تلاش گروه طالبان برای جلوگیری از خروج شهروندان آمریکایی از طریق فرودگاه کابل، پاسخی «مؤثر» و فوری به طالبان خواهد داد.
سالیوان در این باره هشدار داد: «اگر در نهایت، از دسترسی آمریکائیان به فرودگاه [کابل]، و از خروج آنها از کشور (افغانستان) جلوگیری شود یا عملیات‌های ما مختل شوند یا د ر (عملیات) خروج (نیروها و اتباع) ما به طریقی مداخله‌ای صورت گیرد، ما برای آنها [طالبان] روشن کرده‌ایم که پاسخی فوری و مؤثر [به آنها] خواهیم داد».
این مقام کاخ سفید همچنین گفت که ایالات متحده از شمار دقیق اتباع آمریکایی باقیمانده در خاک افغانستان اطلاعی ندارد و گفت: «اما می‌دانیم که حدود چند صد نفر همچنان (در خاک افغانستان) حضور دارند».
سالیوان همچنین گفت که بسیاری از شهروندان آمریکا در زمان ورود خود به کشور افغانستان نام خود را ثبت نکرده‌اند، بنابراین اکنون اطلاع از تعداد دقیق اتباع آمریکایی که هنوز در این کشور هستند، با پیچیدگی همراه شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari