رئیس حزب «توحید عربی» لبنان با اشاره به فشارهای آمریکا برای حذف حزب‌الله از ساختار دولت این کشور، گفت: هیچ‌کس قادر نیست حزب‌الله را از صحنه سیاسی لبنان کنار بزند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «وئام وهاب» رئیس حزب «توحید عربی» لبنان سخنانی را در خصوص فرایند تشکیل کابینه جدید این کشور مطرح کرد. وی گفت: برآورد ما این است که نجیب میقاتی تصمیم جدی برای تشکیل کابینه دارد و به دنبال ماجراجویی نیست.
بر اساس این گزارش، رئیس حزب توحید عربی در ادامه گفت: برخی کارشکنی‌ها در مسیر تشکیل کابینه جدید وجود دارد. در حال حاضر، ایالات متحده آمریکا فشارهای زیادی را به مقامات لبنانی وارد می‌آورد.
این شخصیت لبنانی همچنین اظهار داشت: مقامات ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کنند با اعمال فشار بر لبنان، حزب الله را از صحنه سیاسی این کشور کنار بزنند و مانع از حضور آن در ساختار دولت آتی شوند.
وئام وهاب همچنین تصریح کرد: علیرغم تمامی تلاش‌هایی که آمریکایی‌ها در این عرصه انجام می‌دهند اما باید گفت که نه نخست وزیر مکلف و نه هیچکس دیگری قادر به حذف حزب الله از ساختار دولت لبنان نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی لبنان، گفت: وضعیت اقتصادی لبنان اصلاً خوب نیست اما ما قادر به عبور از شرایط فعلی هستیم. برون رفت از وضعیت کنونی مستلزم وجود یک طرح نجات ملی است.
وهاب در ادامه سخنان خود افزود: زمانی که پیشنهاد همکاری چین برای حل و فصل مشکل برق لبنان را با میشل عون مطرح کردم، او پاسخ داد که اگر چنین کاری را انجام دهیم با واکنش تند آمریکایی‌ها مواجه خواهیم شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.