سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه گفت، پکن خواستار یک دولت فراگیر و باز در افغانستان است که بتواند یک سیاست میانه‌رو را در مسیر منافع افغان‌ها پیش ببرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز یکشنبه ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفت یک دولت جدید به زودی اعلام میشود. یک منبع مطلع از طالبان پیشتر به این خبرگزاری گفته بود که عبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی این گروه قرار است درباره ساختار دولت آتی ظرف دو هفته دیگر تصمیم گیری کند.
امروز “وانگ ونبین”، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: امیدواریم که افغانستان دارای یک دولت فراگیر، باز و نماینده اکثریت شود که به سیاست‌های میانه و محتاطانه داخلی و خارجی پایبند شده و منعکس‌کننده خواسته‌های مردم افغانستان و انتظارات جامعه بین‌المللی باشد.
بسیاری از کشورها بعد از آنکه طالبان در ۱۵ اوت وارد کابل شد، تخلیه شهروندان و پرسنل دیپلمات خودشان را از افغانستان آغاز کردند. اشرف غنی با استعفا از سمت ریاست جمهوری کشورش را ترک کرد تا به گفته خودش مانع از کشتار و خونریزی شود. با این حال اوضاع فرودگاه بین‌المللی کابل وخیم گزارش میشود و چندین تن به علت ازدحام جمعیت در اطراف فرودگاه کشته شده‌اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.