ارتش آلمان امروز دوشنبه مدعی شد که در تیراندازی رخ داده در ورودی شمالی فرودگاه کابل، یک افسر امنیتی افغان کشته شد و سه تن دیگر نیز زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات آلمانی اعلام کردند که تبادل آتش در یکی از ورودی های فرودگاه بین المللی کابل در اوایل امروز دوشنبه، منجر به کشته شدن یک افسر امنیتی افغان شده است.
تیراندازی که باعث کشته شدن یک افسر افغان در اوایل امروز دوشنبه شد، در نزدیکی ورودی شمالی فرودگاه رخ داد و این همان صحنه هرج و مرجی است که پیشتر در روز شنبه به ادعای ارتش انگلیس، شاهد کشته شدن هفت غیرنظامی افغان در ازدحام جمعیت بود.
اینکه چه کسی تیراندازی کرده است و شرایط این تیراندازی که در ساعت ۶:۴۵ صبح امروز (به وقت محلی) رخ داد، هنوز مشخص نیست. با این وجود، ارتش آلمان در توئیتی مدعی شده «مهاجمان ناشناس» یک تن از نیروهای امنیتی افغان را کشتند و سه نفر دیگر را نیز زخمی کردند.
ارتش آمریکا و ناتو بلافاصله این تیراندازی را تائید نکردند. طالبان نیز هنوز این حادثه را تائید نکرده است.
فرودگاه کابل که به نماد خروج غیرمسئولانه آمریکا از افغانستان تبدیل شده، همچنان قربانی می‌گیرد که اخیراً کشته شدن یک مادر و گم شدن فرزندانش خبر ساز شده است.
روزنامه ۸ صبح افغانستان در هفتمین روز از هجوم موج پناهجویان به فرودگاه کابل، به نقل از شاهدان عینی، از کشته شدن یک زن و مفقود شدن چهار فرزندش در سیل جمعیت خبر داد.
طبق گزارش‌ها، طی یک هفته گذشته، حدود ۲۰ نفر در اطراف و داخل فرودگاه کابل، بر اثر تراکم جمعیت و تیراندازی کشته شده‌اند.
این در حالی است که روند تجمع خیل عظیم افغان ها برای ورود به فردوگاه در پی تسلط طالبان بر کابل، از هفته گذشته آغاز شده است.
ازدحام جمعیت در ورودی فرودگاه کابل به قدری زیاد است که آلمان و آمریکا از شهروندان خود خواسته اند فعلاً به این محل نزدیک نشوند.
علیرغم ادعاهای صورت گرفته از جانب دولت های غربی، مسئله خروج اتباع آن کشورها و همچنین پناهجویان افغان همچنان چالشی بسیار بزرگ محسوب می شود به طوری که آسوشیتدپرس مدعی شده که دولت واشنگتن در حال بررسی امکان به خدمت گرفتن پروازهای تجاری در کنار هواپیماهای نظامی برای تسهیل روند خروج پناهجویان افغان است.
«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی جمعه شب خود مدعی شد که آمریکا تاکنون ۱۳ هزار نفر را از افغانستان خارج کرده است حال آنکه دولت او نمی‌داند چه تعداد آمریکایی هنوز در افغانستان حضور دارند.
سقوط ۲ شهروند افغان از هواپیمای نظامی آمریکا در کابل، به نماد بی مسئولیتی بایدن در قبال افغانستان تبدیل شده و بی اعتمادی جهانی به دولت واشنگتن و متحدانش را افزایش داده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.