معاون ریاست جمهوری آمریکا در سفر به سنگاپور، بار دیگر به بدگویی از چین پرداخت و رفتار این کشور را در دریای چین جنوبی زیر سوال برد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کاملاً هریس معاون ریاست جمهوری آمریکا که به سنگاپور سفر کرده است؛ امروز سه شنبه چین را به تداوم زورگویی و ارعاب کشورهای حوزه دریای چین جنوبی متهم کرد و مدعی شد که واشنگتن همچنان از آزادی دریانوردی در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک حمایت می کند.
وی قرار است در ادامه مسیر، سفری به ویتنام داشته باشد و انتظار می رود درباره تعهد ادعایی واشنگتن در قبال منطقه و نگرانی ها پیرامون ادعای مالکیت چین بر بخش هایی از دریای چین جنوبی صحبت کند.
دریای چین جنوبی، ناحیه‌ای در حدود ۳ و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگهٔ تایوان را دربر می‌گیرد و علاوه بر چین، هشت کشور دیگر نسبت به آن ادعای مالکیت دارند حال آنکه دولت پکن به طور سنتی حاکمیت بر این آبراه کلیدی را حق خود می داند.
آمریکا در حالی از برقراری نظم و امنیت در دریای چین جنوبی و کلاً عرصه بین الملل سخن می گوید که خروج غیرمسئولانه اش از افغانستان، به نماد هرج و مرج و بی اعتمادی به دولت واشنگتن تبدیل شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari