وزارت خارجه قرقیزستان از برگزاری تمرین نظامی مشترک میان اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) در این کشور از تاریخ یکم الی ۹ سپتامبر (ماه پیش روی میلادی) در خاک این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریا نووستی، وزارت خارجه قرقیزستان از برگزاری تمرین نظامی مشترک میان اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) در این کشور از تاریخ یکم الی ۹ سپتامبر (ماه پیش روی میلادی) در خاک این کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش، گفته می شود این تمرین نظامی قرار است به رهبری روسیه و در پی تهدیدات امنیتی ایجاد شده علیه کشورهای آسیای میانه و روسیه در پی به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان برگزار شود.
لازم به ذکر است «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز گذشته طی سخنانی گفت که تنش در داخل افغانستان، به طور مستقیم بر شرایط امنیتی روسیه تأثیرگذار خواهد بود.
بر اساس این گزارش، پوتین در ادامه سخنان خود از ایده کشورهای غربی برای هدایت پناهجویان افغان به سمت کشورهای آسیای میانه، آن هم در زمانی که درخواست روادید آنها در حال بررسی توسط ایالات متحده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، انتقاد کرد.
وی تاکید کرد که مسکو نمی‌خواهد شبه نظامیان افغان در پوشش پناهجویان وارد کشورهای آسیای میانه شوند.
لازم به ذکر است مقامات روسیه طی روزهای گذشته به شدت در خصوص نزدیک شدن نیروهای طالبان به مرز کشورهای آسیای میانه به ویژه تاجیکستان و ازبکستان ابراز نگرانی کرده و حتی در پاره‌ای از موارد نیز دست به تهدید تلویحی گروه طالبان در این خصوص زده‌اند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari