حزب حاکم فیلیپین امروز سه شنبه اعلام کرد، رودریگو دوترته، رئیس جمهور این کشور پیشنهاد این حزب برای نامزدی به عنوان معاون رئیس جمهور به همراه کاندیدای ریاست جمهوری حزب در سال ۲۰۲۲ را پذیرفته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، حزب حاکم فیلیپین موسوم به حزب PDP-Laban اعلام کرد: رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین قبول کرده تا فداکاری و مطالبه مردم را اجابت کند و پشتیبانی حزب PDP-Laban از نامزدی‌اش به عنوان معاون رئیس جمهور در انتخابات ملی ۲۰۲۲ را پذیرفت.
این حزب اضافه کرد، نامزدی دوترته برای سمت دومین مقام عالی کشور به معنی تداوم سیاست فیلیپین در زمینه مبارزه با کووید-۱۹ است.
هنوز دفتر رئیس جمهور فیلیپین به طور رسمی اعلام نکرده که دوترته این پشتیبانی را قبول کرده است یا خیر اما هری روکو، سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین دیدار دوترته با رئیس حزب PDP-Laban را تایید کرد.
طبق قانون اساسی فیلیپین، رئیس جمهور این کشور می‌تواند برای یک دوره شش ساله خدمت کند به همین دلیل چندین رهبر این کشور بعد از تکمیل دوره ریاست جمهوری خود نامزد سمت‌های رده پایین‌تر می‌شوند. دوره ریاست جمهوری دوترته ژوئن سال آینده میلادی به پایان می‌رسد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.