نیروهای رژیم صهیونیستی سطح آماده باش خود را در مرزهای شمالی با لبنان به دلیل نگرانی از تکرار شلیک موشک‌هایی از جنوب لبنان در سایه تنش با غزه افزایش دادند.
به گزارش ایسنا، سایت لیبانون دیبایت به نقل از منابع نظامی رژیم صهیونیستی نسبت به تبدیل جبهه مشترک با لبنان که طی ۱۵ سال شاهد آماده باش نسبی است، به جبهه نظامی فعال همانطور که جبهه غزه شاهد آن است، هشدار داد.
منابع نظامی رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کردند که حرکت نفتکش‌های ایران به سمت لبنان بدون نظارت باشد و این مساله در سایه تهدید حزب‌الله لبنان به پاسخ نسبت به هرگونه هدف‌گیری اسرائیل علیه این نفتکش‌ها یک چالش جدی است.
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله تأکید کرد: کشتی دوم ما در روزهای آینده از ایران حرکت خواهد کرد و کشتی‌های دیگری پس از آن اعزام خواهند شد. مساله ما یک یا دو کشتی نیست بلکه ما به این روند تا تامین نیازهای لبنان ادامه خواهیم داد.
سید حسن نصرالله ادامه داد: هر گاه زمانی بیاید که شرکت‌های استخراج کننده نفت و گاز حضور نداشته باشند، ما آماده‌ایم از شرکت ایرانی کمک بگیریم که تجربه زیادی دارد..اگر شرکت‌های جهانی از ترس اسرائیل می‌ترسند نفت لبنان را استخراج کنند، آماده‎‌ایم از شرکت‌های ایرانی بخواهیم نفت ما را استخراج کنند.. آن‌ وقت اگر اسرائیلی‌ها جرأت دارند، به این‌ها نگاه چپ کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari