وزیر کشور پاکستان طی سخنانی گفت که طالبان افغانستان به اسلام آباد تعهد داده است که از خاک این کشور برای پناه دادن به گروه تحریک طالبان (طالبان پاکستان) استفاده نخواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندین اکسپرس، وزیر کشور پاکستان طی سخنانی گفت که طالبان افغانستان به اسلام آباد تعهد داده است که از خاک این کشور برای پناه دادن به گروه تحریک طالبان (طالبان پاکستان) استفاده نخواهند کرد.
بر اساس این گزارش، «شیخ رشید احمد» که این سخنان را در جریان برگزاری یک نشست خبری مطرح می‌کرد، گفت که دولت پاکستان گزارش‌هایی مبنی بر آزادسازی برخی اعضای طالبان پاکستان از جمله «مولوی فقیر محمد» از رهبران ارشد این گروه از زندان‌های افغانستان دریافت کرده و در پی آن، تماس‌های گسترده‌ای با طالبان افغانستان داشته است.
وی گفت: مقامات مربوطه در افغانستان اعلام کرده اند که آن دسته از افرادی که در عملیات تروریستی در خاک پاکستان نقش داشته اند را (در زندان) نگه خواهند داشت. طالبان افغانستان اطمینان داده که این کشور از خاک خود در هیچ موردی به نفع طالبان پاکستان استفاده نخواهند کرد.
وزیر کشور پاکستان همچنین تصریح کرد که در خصوص این موضوع به طور مفصل با مقامات طالبان مذاکرات لازم به عمل آمده است.
گفته می‌شود «هبت الله آخوندزاده» رئیس گروه طالبان بنا به درخواست دولت پاکستان، سه کمیسیون مستقل برای رسیدگی به موارد شکایات مطرح شده از سوی اسلام آیاد در خصوص طالبان پاکستان را صادر کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari